PODSTATA ZUMBY

11. ledna 2011 v 8:48

Podstata Zumby ze sportovního hlediska

               Zumba sama o sobě není žádný tanec. Zumba je ve své podstatě"balíček", ve kterém naleznete
příjemnou směs jednotlivých skladeb,
jež reprezentují různé tance , či mixy
tanců. Díky měnícím se prvkům a krokům různých tanců se s novou skladbou aktivně zapojují vždy nové svalové skupiny.Pracuje tak vždy celé tělo. Velkým benefitem Zumby je, že zaměstnává CORE (hluboký stabilizační systém páteře), svalstvo uvnitř těla, kterému je v posledních letech přikládána obrovská důležitost.
             Udává se, že na jedné hodině spálíte dokonce až 900 kcal, což je podobné jako při spinningu. Vysoká spotřeba kalorií vychází právě zapojení celého těla, včetně HSSP.
         Zumba je ideální pro ty, kdo chtějí hubnout, jedná se totiž o intervalový trénink. Během hodiny nepracujeme stále v jednom tempu. Tepová frekvence, potažmo nasazení a intenzita se mnění vždy s novou skladbou, což je právě pro hubnutí absolutně ideální stav.

Co znamená, když je instruktor členem ZINu?

- instruktor má v centrálním webu www.zumba.com možnost umístit informace o sobě a svých hodinách
- z www.zumba.com si může instruktor stahovat logo Zumby a může jej používat (kdo není členem Zinu, tak jej pro pogacihodin využívat nesmí)
- z www.zumba.com si může instruktor stahovat marketingové podklady - vizitky, plakáty atd...
- instruktor má každý měsíc CD s novou hudbou, přímo z dílny Beta a jeho týmu, drží se stylu, který se celosvětově v rámci Zumby předáván, má novou inspiraci
- istruktor má jednou za dva měsíce k CD také DVD, s novými devít i skladbami s choroegrafiemi (na každou skladbu jsou dvě různé choreografie)
    Doporučených choreografií se instruktor drží pevně, nebo částečně a používá vlastní taneční prvky,
nebo vyučuje jen svoje choreografie na hudbu Zumby- je to velmi individuální
a
je to ovlivněno hlavně tanečními schopnostmi instruktora. Členství v Zin clubu není levná záležitost (30 USD cca 600 Kč měsíčně), knowhow se v dnešní době zdarma nerozdává, pokud je instruktor členem Zin clubu, do svého vzdělání investuje a je to určitě dobrý znak pro klienty.

Porušování pravidel, používání ochrané značky Zumba

- Zumba office klade všem instruktorům a přátelům tohoto fitness fenoménu na srdce jednu základní věc - chránit značku Zumba. Pro nahlášení aktivit, poškozujících ochrannou známku patří na níže uvedené a Zumba má ne centrálním webu www.zumba.com speciální sekci - LEGAL COMPLIANCE, kam se tyto skutečnosti nahlašují.
- Kde prověřit instruktory: WWW.ZUMBA.COM , find an instruktor zadejte jméno, příjmění nebo podle města,okresu
- Vše o zumbě, pravidlech a cenách na: WWW.ZUMBAONLINE.CZ

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťa Peťa | 11. ledna 2011 v 11:42 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama